Barış Pınarı Harekatının Amacı Nedir?

Barış Pınarı Harekatı neden yapılıyor ve bu harekat ile ne yapılmak amaçlanıyor sizlere madde madde bunu özetlemek istiyoruz.

Barış Pınarı Operasyonunun Amaç ve Hedefleri

Öncelikle şunun net bir şekilde bilinmesi gerekiyor. Nato, ABD ve AB PKK’yı terör örgütü olarak tanıyor. PKK; son 30 yılda Türkiye’de 40 000 vatandaşımızı katletti. YPG ise PKK’nın Suriye’deki kolu yani PKK eşittir YPG o da eşittir PYD dir.

1) Sınır Güvenliğini Sağlamak

Türkiye; törör örgütleri PKK/YPG-PYD ve DEAŞ’ın kendi sınırlarına yönelik tüm tehdit ve saldırılarını engellemek istiyor.

2) “Enerji Koridoru” adı Altında Kurulmak İstenen Terör Koridoruna Engel Olmak

Terör örgütü PKK/PYD-YPG Suriyenin enerji kaynaklarından bir kısmını işgal etmiş durumda. Terör örgünü gasp ettiği bu petrol ve gazı “enerji koridoru” adı altında terör koridoru kurarak Hatay üzerinden Akdeniz’e geçirmek istiyor. Türkiye, bu operasyon ile terör koridorunun oluşmasını engelleyerek Hatay’ın güvenliğini de kalıcı olarak sağlamak istiyor.

3) Terör Saldırılarını Engellemek

Terör örgütleri PKK/YPG-PYD ve DEAŞ Suriye’den Türkiye’ye roket atar ve havan toplarıyla onlarca defa saldırı yaptı. Bu saldırılar sonucunda yüzlerce masum sivili hayatını kaybetti ve bölgede yaşayanlar can güvenliği konusunda endişeye kapıldı. Türkiye 82 milyon vatandaşının can ve mal güvenliğini sağlamak için Barış Pınarı operasyonunu hayata geçiriyor.

4) Terör Örgütlerinin Bölgedeki Demografik Yapıyı Bozmasına Engel Olmak

Terör örgütü PKK/YPG-PYD ve DEAŞ oteritesini kabul etmeyen bölge halklarını (Türkmen, Arap, Kürt, …) göçe zorluyor ve bu halkların mallarına el koyuyor. Bölgede bulunan tapu ve kadastro binaları terör örgütleri tarafından kundaklanıyor ve mevcut bilgi ve belgeler yok ediliyor. Türkiye bölge halkının can ve mal güvenliğini korumak için bölgede bulunuyor.

5) Suriye’nin Toprak Bütünlüğünü Korumak

PKK/YPG-PYD ve DEAŞ Suriye’nin bir kısmını işgal etmiş durumda. Terör örgütlerinin amacı bölgede sözde bir “devlet” kurmak. Türkiye Suriyenin toprak bütünlüğünü koruyarak kendi toprak bütünlüğüne yönelik tüm tehditleri de ortadan kaldırmak istiyor.

6) Terörden Arınan Bölgelere Suriyeli Sığınmacıları Yerleştirmek

Türkiye’nin misafir ettiği sığınmacı sayısı 4 milyondan fazla. Türkiye Suriyeli sığınmacıları terörden arındırdığı bölgelere güvenli bir şekilde yerleştirmek ve sığınmacı sorunundan kurtulmak istiyor. Türkiye Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarıyla bölgeyi terörden arındırıp şehirlerin temel altyapısını da inşa ederek yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönmelerini sağladı. Bu operasyonun amacı da bu.

7) Bölgedeki Tüm Terör Örgütlerinin Varlığını Sosa Erdirmek

Türkiye hem terör örgütü PKK/YPG-PYD’nin hem de terör örgütü DEAŞ’ın saldırılarına maruz kaldı. Bu saldırılarda onlarca Türk Vatandaşı hayatını kaybetti ve yüzlerce kişi tedirginlik yaşadı. Barış Pınarı operasyonu ile bölge tüm terör unsurlarından temizlenecek. Fırat Kalkanında ve Zeytin Dalında binlerce terörist öldürüldü.

8) Türkiyenin PKK/YPG-PYD ve DEAŞ ile Mücadelesini Bölgedeki Kürtler de Destekliyor

PKK/YPG-PYD ve DEAŞ bir Kürt örgütü değil, aksine bölgedeki Kürtleri katleden bir örgüttür. Türkiye bölgedeki Türkmen, Kürt, Arap tüm halkarın güvenliğini sağlayacak. Operasyona doğrudan destek veren ÖSO da da Kürt birlikleri yer alıyor.

9) Uyuşturucu Üretim ve Pazarlama Yolunu Kapatmak

Terör Örgütü PKK/YPG-PYD ve DEAŞ bölgede uyuşturucu üretiyor ve uyuşturucu üretim tesislerinde ürettiği uyuşturucu ürünleri Avrupa ve ABD’ye satıyor. Bu ürünleri satarak ciddi bir gelir sağlıyor ve bu gelirlerle ülkemizi tehdit ediyor. Türkiye uyuşturucu üreten bu teröristlerin başlarını ezmek için bölgede.

10) Çocukların Militan Kaynağı Olarak Kullanılmasını Engelleme

PKK/YPG-PYD ve DEAŞ 12 yaşından küçük çocukları bile kaçırıyor ve onları silahlandırıp sözde savaşlarında kullanıyor. Türkiye çocuklara yapılan bu zulme son vermek için Barış Pınarını düzenliyor…

Allah Türk Ordusunun YAR ve YARDIMCISI olsun.

 

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Eren Yaşar

2000 Ocak Doğumluyum Muayne ve yoklamamı yaptırdım, E-Devlet üzerinden Celp Dönemi Tercihi kısmından Şubat 2020 Celbini En üste taşıdım Şubatta gitmek istiyorum Mart,Nisan çıkma olasılığı da olabilir yoğunluğa göre değişebiliyormuş gibi duyumlar aldım Direk Şubat celbinde gitmek için Askerlik şubesine tekrar gidip dilekçe mi vermem gerekiyor aslında Kasımda gidip bu harekata yetişip katılmak istiyordum ama 2020 şubattan önce yaşım gereğince gidemiyormuşum ve kasım başvuruları çoktan geçmiş.
Askerlik Durum Belgemde Yazan şey bu gelecek celp döneminde gönderiliceksin diyen de oluyor farklı şeyler diyen de oluyor tam tarihi Askerlik Şubesinden öğrenebiliyorum sadece galiba bilginiz varsa konu açabilirseniz herkes faydalansın teşekkürler admin iyi günler..
..

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
ERTELEME NEDENİ : SINIF VE TERTİBAT BEKLİYOR”
..
Öncesinde 31.12.2019 Tarihine kadar ilişiği yoktur yazıyordu artık tarih yazmıyor inşallah kasım’da giderim ve orduya katılabilirim bu yüce harekata en ufak bir katkım bile olabilicekse dünyalar benim olacak.
..

Başa dön tuşu